הסדרי נגישות
עמוד הבית > ישראל (חדש) > יישובים > מטרופולינים > ירושליםעמוד הבית > ישראל (חדש) > כלכלה > תיירות
מקסם


תקציר
תיירות בישראל - ביקור בירושלים.ירושלים
מחבר: עמי אטינגר


מרכזיותה של ירושלים הקדושה לכל הדתות, בתעשיית התיירות, אינה מוטלת בספק. לא תמצאו אף לא תייר אחד, המגיע לישראל, שלא סייר בעיר, או לפחות התעניין בה. זו אחת הערים היפות בעולם, שאלפי שנות קיומה רק משבחים מראיה, טעמיה וסגנונותיה. יש בה אתרי עתיקות ואתרים היסטוריים מהחשובים והמרתקים בעולם. כל פינה בה היא סיפור, כל בניין מייצג חתיכת היסטוריה. ביקור בירושלים הוא מסע במנהרת זמן, משולב בבילוי ובקצב של עיר מודרנית.

ירושלים מציעה למבקרים בה מגע אנושי מרתק עם יהודים, ערבים, חילונים, חרדים, רבנים, כמרים, נזירים ותלמידי ישיבה, סטודנטים, דיפלומטים ופקידי ממשלה. ברחובותיה צועדות זו ליד זו סטודנטיות לאומנות עם לבוש חשוף וחצאיות מיני, ולידן נזירות ונערות חסודות מבתי האולפנא החרדים שבסביבה.

זו עיר המציעה חיי תרבות עשירים של מוסיקה, מוזיאונים ותיאטרון, אך יש בה גם אזורי בילוי של פאבים ומסעדות. ואם באוכל עסקינן - ירושלים מציעה שפע של סגנונות ומאכלי עמים, החל מ"מעורב ירושלמי" וכלה בארוחות גורמה צרפתיות.

בירושלים יש הצע רב של חדרים בכל הרמות ובכל המחירים. ניתן למצוא אותם במלונות הרבים שבה, במגוון רמות. לאחרונה החל להתפתח בה תחום לינה חדש - "לינה ביתית" - חדרים בבתים פרטיים, המוצעים לתיירים, בשכונות היפות של העיר.

* עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב"מעריב"

קישורים
תעשיית התיירות הישראלית, מהודו ועד חוש, אילת, נגב, תל-אביב, העמקים, כרמלים, חיפה, נצרת, סובב כנרת, גליל המערבי, הגליל העליון, רמת הגליל

ביבליוגרפיה:
כותר: ירושלים
מחבר: אטינגר, עמי
שם  הספר: אישים ומעשים בישראל : ספר היובל
עורכי הספר: אהרוני, שרה; אהרוני, מאיר
תאריך: 1998
הוצאה לאור: מקסם
הערות לפריט זה: 1. עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב''מעריב''.

הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית