הסדרי נגישות
עמוד הבית > ישראל (חדש) > חבלי ארץ, אתרים ומסלולי טיול > הגליל > הגליל העליון
מקסם


תקציר
תיירות בישראל - ביקור בגליל העליון.הגליל העליון
מחבר: עמי אטינגר


הגליל העליון התיירותי כולל את מקורות המים של המדינה, כולל הירדן ההררי, את מטולה, קריית שמונה, שמורות הטבע, הגנים הלאומיים ואתרי הטבע במרום הגליל, הרי נפתלי, הרי מירון, עמק החולה ומורדות הכנרת, וכן את העיר צפת עם כל המסתורין האופף אותה.

הגליל העליון הוא אסם הלינה של הצפון, בגלל מיקומו בין הגליל המערבי ורמת הגולן, אך בעיקר בגלל היותו אזור המשיכה הבולט ביותר לישראלים, הנמשכים לעבר מקורות המים שלו בעבותות קסם. הלינה הנפוצה היא הלינה הכפרית (צימרים), אך יש באזור גם מלונות פאר, מלונות בריאות ומלונות משפחתיים, וגם אזורי קמפינג ובונגלוס.

סביב מקורות המים בגליל העליון התפתחו אתרי נופש פעיל של קיאקים ורפטינג, ובעקבותיהם טיולי ג'יפים באתרי טבע, סיורי אופניים, רכיבה על סוסים וספורט ירי במטווחים מקצועיים. בשנים האחרונות החלו להתפתח באזור ענפי תיירות חדשים: עלייה לקברי צדיקים הפזורים באזור, כל קבר ומאמיניו; תיירות חקלאית - טיולים במשקים חקלאיים מנוסים, הפותחים אשנב לעולם חקלאי מעניין ומרתק.

* עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב"מעריב"

קישורים
תעשיית התיירות הישראלית, מהודו ועד חוש, אילת, נגב, תל-אביב, ירושלים, העמקים, כרמלים, חיפה, נצרת, סובב כנרת, גליל המערבי, רמת הגליל

ביבליוגרפיה:
כותר: הגליל העליון
מחבר: אטינגר, עמי
שם  הספר: אישים ומעשים בישראל : ספר היובל
עורכי הספר: אהרוני, שרה; אהרוני, מאיר
תאריך: 1998
הוצאה לאור: מקסם
הערות לפריט זה: 1. עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב''מעריב''.

הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית