הסדרי נגישות
עמוד הבית > ישראל (חדש) > חבלי ארץ, אתרים ומסלולי טיול > הנגב והערבה > הרי אילתעמוד הבית > ישראל (חדש) > כלכלה > תיירות
מקסם


תקציר
תיירות בישראל - ביקור באילת.אילת
מחבר: עמי אטינגר


היום, כשהיא אחת מערי הנופש היפות והטובות בעולם, קשה להאמין שרק לפני כ-15 שנה הייתה אילת עיר תיירותית קטנה ובלתי מפותחת. זוהי עיר נופש, המשרה אווירה מיוחדת ורומנטית על כל הבאים בשעריה.

פרסומה בעולם הוא כה רב, עד שהיא זוכה להופיע בחוברות התיירות העולמיות לא כעיר בישראל, אלא אילת - כיעד בפני עצמו, מה שממזער את ממדי הפגיעה בה בעת פיגועים.

בעיר פועלים בתי-מלון ברמות שונות, רמתו של כל מלון הוא בדרגה אחת מעל רמתו המוצהרת. זוהי גם עיר האטרקציות והבילויים, המציעה לבאים בשעריה מצפה תת-ימי מיוחד, צלילה בצוללת, את כל סוגי הספורט הימי, סירות זכוכית, בתי-ספר לצלילה, מקומות לצלילה לא מקצועית, ושחייה או צלילה עם דולפינים. זוהי עיר שחופי הים שלה מלאים נופשים ברמות ערטול שונות במשך כל ימות השנה.

בערבים מציעה העיר מסעדות מצוינות, רובן נספחות חיצוניות לבתי-המלון שלה. בעיר פועל המספר הגדול ביותר של פאבים ומועדוני דיסקו, ביחס למספר התושבים.

היות שישראל אינה מאשרת הפעלת בתי קזינו בתחומה, התפתחה באילת תעשיית הימורים חצי מוסווית, המתבצעת על גבי ספינות מיוחדות היוצאות מדי לילה אל מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל, כדי שהמפליגים בה יוכלו להמר ולשחק ליד שולחנות הרולטה והבלק ג'ק בחופשיות. קבוצות יוצאות למלון הילטון טאבה הסמוך, שגם בו מאפשרים להמר.

* עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב"מעריב"

קישורים
תעשיית התיירות הישראלית, מהודו ועד חוש, נגב, תל-אביב, ירושלים, העמקים, כרמלים, חיפה, נצרת, סובב כנרת, גליל המערבי, הגליל העליון, רמת הגליל

ביבליוגרפיה:
כותר: אילת
מחבר: אטינגר, עמי
שם  הספר: אישים ומעשים בישראל : ספר היובל
עורכי הספר: אהרוני, שרה; אהרוני, מאיר
תאריך: 1998
הוצאה לאור: מקסם
הערות לפריט זה: 1. עמי אטינגר - עיתונאי תעופה ותיירות ב''מעריב'' .
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית