מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתישראל. משרד החינוך. האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודיםיוסף שרון


משורר ועורך ישראלי, נולד ב-1952. את המשיכה לשירה גילה בזמן שירותו הצבאי, אז פרסם את שיריו הראשונים. הוא השתתף בעריכת כתבי עת שונים וייסד את כתב העת רחוב.

שירתו נוטה אל החזותי ואל התיאורי, דרכם הוא מעביר 'חוויה'. באמצעות התבוננות בחומרי המציאות הוא חורג מן ההוויה המסוימת ועובר אל מחשבה המתלווה למצב המתואר - מחשבה הפועלת בשולי המצב ומעבה או מפרקת אותו. רבים משיריו משרטטים דיוקן של אנשים הנמצאים בתנועה, במעבר ממצב אחד לשני (מצב של תודעה או מצב קונקרטי) או ממעשה למעשה. מרביתם מתרחשים במציאות עירונית של חיי יומיום. לפעמים זו דמות משפחתית (אב, אם, בת, בן, אחות), ולפעמים הרגשת המשפחתיות חורגת מן הביוגרפיה הקרובה אל הדיון הפואטי.

בשיריו מנהל שרון דיאלוג עם דמויות וטקסטים ספרותיים. היחס אל השיר כזירה הפתוחה ליצירת זיקות אל טקסטים אחרים - לעתים זיקות שיש בהן מן ההומור ולעיתים מן הוויכוח - חוזר בכל ספריו. לעתים קרובות דן שרון בחברה הישראלית בעין ביקורתית.
מספריו: דיבור, סיפור איטי, תקופה בעיר.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: יוסף שרון
שם  התקליטור: שירים בתערוכה : דיאלוג בין שירה לאמנות פלסטית
תאריך: 1999
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודים
הערות: 1. נהול מדעי ודידקטי: ד"ר פנינה שירב.
2. פיתוח וכתיבה: ד"ר פנינה שירב (מרכזת הצוות), מינה הוכברג, דבורה אמיר, נורית נתנאל.
3. כתיבת החומר באמנות: אבי כץ.
4. עריכה: לימור ויסמן.
5. ניהול מולטימדיה: אפרת טורג'מן.
6. תקליטור זה הוא פרי פיתוח משותף של שני הגופים הבאים: ת"ל- האגף לתוכניות לימודים, המינהל הפדגוגי, משרד החינוך, התרבות והספורט ומטח- המרכז לטכנולוגיה חינוכית. 
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית