מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתאורי אורלב
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


אורי אורלב, נולד ב- 1931 בורשה, פולין. אביו היה רופא, ובפרוץ מלחמת עולם השנייה נשלח אביו, קצין-רופא בצבא הפולני, לחזית. מסתיו 1940 ועד תחילת 1943 היה אורי אורלב עם אחיו הקטן ועם אימם בגיטו ורשה, ושם נרצחה האם.

דודתם המשיכה את המאבק על חייהם. בקיץ 1943 נשלחו הילדים עם דודתם למחנה ריכוז ברגן-בלזן בגרמניה, ונכלאו שם למשך עשרים ושניים חודשים. בתום המלחמה שני הילדים הגיעו לבדם לארץ ישראל ואומצו על ידי קיבוץ גניגר.

אורי אורלב כותב בעיקר לילדים ולנוער, ופירסם עד כה 30 ספרים. חלקם תורגמו ל-30 שפות וזכו בפרסים רבים בארץ ובחו"ל. בשנת 1998 זכה אורלי אורלב בפרס על שם הנס כריסטיאן אנדרסן, הפרס הבינלאומי הגבוה ביותר לספר ילדים ונוער. הוא הסופר הישראלי הראשון שזכה בפרס זה.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, בינהם הספרים: האי ברחוב הציפורים, הגברת עם המגבעת, רוץ ילד, רוץ, אח בוגר, משחק החול, האיש מן הצד האחר, לידיה מלכת ארץ ישראל, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: אורי אורלב
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית