עמוד הבית > מדעים > רפואה וקידום הבריאות
מכביתון : להרגיש טוב, להיות בריא!תקציר
על אתר האגודה לקידום בריאות נשים - "לה-בריאות"."לה-בריאות" - אתר האגודה לקידום בריאות נשים
מחבר: -


כתובת האתר: www.la-briut.org.il

המושג "בריאות נשים" מרחיב את תפישת הבריאות אל מעבר לרווחת הגוף והנפש, וכולל גם רווחה חברתית, תרבותית ורוחנית.

הדף הפותח של האתר מלמד מהי "האגודה לקידום בריאות נשים", דרכי פעולתה ומטרותיה, לצד מידע וסוגיות שונות העוסקות בבריאות האישה.

האגודה נוסדה בישראל בשנת 1994 ופועלת לשיפור בריאות הנשים בארץ. בראש הוועד המנהל של האגודה עומדת גברת נדין הולנדר. פעילויותיה של האגודה מגוונות והן מפורטות באתר - החל באיסוף מידע והפצתו, הכשרת מנהיגות בריאות בקהילה, חינוך לצרכנות נבונה של שירותי בריאות, עבודה פרלמנטרית, פעילות קהילתית ותמיכה בנשים חולות, וכלה במתן הזדמנויות להחליף מידע עם צרכניות בריאות אחרות. האתר צבוע בגוני אפרסק רכים, נוח ופשוט לשימוש. הוא כולל מידע כללי וממוקד, מאמרים וחדשות על בריאות האישה וכן רשימת מרפאות ושירותי בריאות לנשים. המושג "בריאות נשים" מרחיב את תפישת הבריאות אל מעבר לרווחת הגוף והנפש, וכולל גם רווחה חברתית, תרבותית ורוחנית. מובאים בהרחבה נושאים העוסקים גם במציאות הכלכלית של האישה, ויצירת מודעות לאופן שבו נשים משיגות את ההכרה בצורכי הבריאות שלהן.

בגלישה בדפי האתר אפשר לקרוא על בריאות האישה, בריאות נשים בישראל, סגנון חיים ורפואה מונעת, מדיניות בריאות מהי, שירותי בריאות ייחודיים, כיצד לצרוך בריאות ועוד. המדורים עוסקים בנושאים האלה: נערות, היריון ולידה, פוריות, אמצע החיים, נשים מעל גיל 60, בריאות הלב, הנפש, העצם, השד, השלפוחית וכן בריאות בעבודה, רפואה משלימה ונשים בעלות מגבלות.

מדור מיוחד עוסק בקשר שבין איכות הסביבה ובין בריאות האישה וכן בסוגיית דימוי הגוף.

האתר הוקם בחסות Foundation The Hadassah ועוצב על ידי תלמה שילוני.

ביבליוגרפיה:
כותר: "לה-בריאות" - אתר האגודה לקידום בריאות נשים
מחבר: -
תאריך: ספטמבר-נובמבר 2002 , גליון 104
שם כתב העת: מכביתון : להרגיש טוב, להיות בריא!
הוצאה לאור: מכבי שירותי בריאות
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית