עמוד הבית > מדעי כדור-הארץ והיקום > מטאורולוגיה [אקלים ומזג האוויר] > השפעות האדם > אפקט החממהעמוד הבית > מדעים > אקולוגיה ואיכות הסביבה > שמירת טבע וסביבה > חוקים ותקנות עמוד הבית > מדעים > אקולוגיה ואיכות הסביבה > התחממות כדור הארץ
מינא : המכון הישראלי לנפט ולאנרגיה


תקציר
האיחוד האירופי ויפאן אשררו את אמנת קיוטו, אולם אוסטרליה דחתה את ההסכם ואימצה את העמדה הקודמת של ארה"ב, חרף פרסום דו"ח לפיו פעילות אנושית תורמת להתחממות הגלובאלית.האיחוד האירופי ויפאן אשררו את אמנת קיוטו, אוסטרליה מסרבת
מחברת: ורדה מור


האיחוד האירופי ויפאן אשררו את אמנת קיוטו, אולם אוסטרליה דחתה את ההסכם ואימצה את העמדה הקודמת של ארה"ב, חרף פרסום דו"ח של המשרד האמריקאי לאיכות הסביבה (EPA) לפיו פעילות אנושית תורמת להתחממות הגלובאלית.

נציגי 15 מדינות האיחוד האירופי הגישו בסוף מאי את מסמכי אשרור האמנה, שמטרתה להפחית את פליטות גזי חממה ברחבי העולם לרמתן ב- 1990. פליטות גזי החממה במדינות האיחוד ירדו ב- 2000 ב- 3.5% לעומת רמתן ב- 1990, לפי נתוני משרד איכות הסביבה של האיחוד (EEA). ממשלת יפאן הודיעה ביוני שטוקיו תאשרר את ההסכם.

ג'ורג' בוש, נשיא ארה"ב, הודיע במארס 2001 שארצו לא תתמוך בהסכם מחשש שיפגע בכלכלת ארה"ב, ובגלל שהמגבלות על הפליטות אינן חלות על המדינות המתפתחות. ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, הודיע ביוני שארצו לא תאשרר את האמנה, ש"תעלה לנו במשרות ותזיק לתעשייה". לדבריו תמשיך ממשלת אוסטרליה להתנגד להסכם כל עוד לא יידרשו המדינות המתפתחות להקטין את הפליטות ומדינות מזהמות כארה"ב יישארו מחוץ להסכם.

(MEES, 10.6.02)

ביבליוגרפיה:
כותר: האיחוד האירופי ויפאן אשררו את אמנת קיוטו, אוסטרליה מסרבת
מחברת: מור, ורדה
תאריך: אוגוסט 2002 , גליון 293
שם כתב העת: דפי מידע : המכון הישראלי לנפט ולאנרגיה
עורכת הכתב עת: מור, ורדה
הוצאה לאור: מינא : המכון הישראלי לנפט ולאנרגיה
הערות לפריט זה: 1. מקור: MEES, Middle East Economic Survey, 10.6.02
2. ורדה מור היא עורכת החומר
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית