עמוד הבית > טכנולוגיה ומוצרים > אנרגיהעמוד הבית > מדעי החברה > גיאוגרפיה > אזורים ומדינות בעולם > אמריקה > אמריקה הדרומית
מינא : המכון הישראלי לנפט ולאנרגיה


תקציר
על מיזם משותף ל"אנדסה", חברת החשמל הגדולה בספרד, ולשש חברות חשמל מקומיות שמתכנן להשקיע 320 מיליון דולר בהנחת קו חשמל שיחבר את רשתות החשמל של מדינות מרכז אמריקה.מיזם חדש יחבר את רשתות החשמל של מדינות מרכז אמריקה
מחברת: ורדה מור


מיזם משותף ל"אנדסה", חברת החשמל הגדולה בספרד, ולשש חברות חשמל מקומיות מתכנן להשקיע 320 מיליון דולר בהנחת קו חשמל שיחבר את רשתות החשמל של מדינות מרכז אמריקה. המיזם יקים, יתפעל ויתחזק רשת חשמל, שאורכה 1,880 ק"מ, אליה יחוברו רשתות החשמל של גואטמלה, אל סלבדור, הונדורס, ניקרגואה, קוסטה ריקה ופנמה.

שבע החברות השותפות יחזיקו כ"א בשביעית מהמיזם, שינוהל ע"י "אנדסה". מנהלי החברות חתמו באספת בעלי מניות יוצאת מן הכלל על הסכם שיבטיח את שיתוף הפעולה של הממשלות, והקימו שני גופים אזוריים, "קומיסיון רגולדורה דה אנרגיה" ו" אנטה אופרדור דה לה רד", שיעניקו את היציבות הפיננסית ואת הגב המוסדי לפרויקט.

"אנדסה" הכחישה שהיא לוקחת חלק במיזם על מנת לחדור לשווקים של ארה"ב. פרננדו אדוארד, מנהל פיתוח עסקי במרכז "אנדסה" במדריד, אמר: "הסיבות למעורבותנו בפרויקט אינן קשורות לשווקים של ארה"ב. תהיה הזדמנות לייצוא חשמל לשווקים שכנים כמקסיקו, והזדמנויות לסחר ולניהול אנרגיה במרכז אמריקה".
(1/02 ,PEI)

ביבליוגרפיה:
כותר: מיזם חדש יחבר את רשתות החשמל של מדינות מרכז אמריקה
מחברת: מור, ורדה
תאריך: מרץ 2002 , גליון 290
שם כתב העת: דפי מידע : המכון הישראלי לנפט ולאנרגיה
עורכת הכתב עת: מור, ורדה
הוצאה לאור: מינא : המכון הישראלי לנפט ולאנרגיה
הערות לפריט זה: 1. מקור: PEI, 1/02
2. ורדה מור היא עורכת החומר
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית