עמוד הבית > מדעים > רפואה וקידום הבריאותעמוד הבית > מדעי החברה > סוציולוגיה > נושאי מחקר > קבוצות חברתיות > מתבגריםעמוד הבית > מדעים > ביולוגיה > בעלי חיים > חיידקים, וירוסים
הוועד למלחמה באיידס


תקציר
סיפורה של נירה בת ה-19 שחיה עם HIV - כיצד נדבקה במחלה, תחושותיה על המחלה והמסר שהיא מעבירה לצעירים בגילה.איידס : סיפור אישי
מחברת: אפרת רם


נירה, בת 19, חיה עם Hiv

לכל אדם סיפור משלו. לנירה הכל קרה בי"א.
אהבה ראשונה, חבר ראשון, יחסי מין ראשונים ו... תשובה חיובית בבדיקת איידס. החבר של נירה, חייל המבוגר ממנה בשנתיים, לא ידע שהוא נושא את הנגיף.

נירה לא גוייסה לצבא, וזה מאד מצער אותה: "אני מרגישה שפספסתי פרק חשוב בחיים".
לחברים קרובים ולבני משפחתה היא סיפרה על הנגיף, ומתארת את התקופה הקשה שקדמה לגילוי: "עד שסיפרתי לאמא שלי, הנהדרת, על הבדיקה, חששתי שאני עומדת להשתגע. ההחלטה לספר נולדה כמעט מתוך יאוש, ואני חייבת להודות שהתקופה הראשונה היתה הקשה ביותר. הבכי הראשון שלי, ביחד עם אמא שלי - היה בעצם ההתחלה של תקופה חדשה."

למי עוד סיפרת?
"רק לחברים קרובים ולבני משפחה. אני לא מעוניינת בתגובות של רחמים. אני חיה ואני עושה את הדברים שאני אוהבת. אני מוקירה את מתנת החיים שניתנה לי, ולא מעניין אותי המעגל הרחב יותר של אנשים קטנים שמחטטים בחיים שלך ברמה של רכילות."

מה היית רוצה לומר לצעירים בגילך?
"שיאהבו קודם כל את עצמם.
לדעת שיש איידס ואיך להזהר מהנגיף זה בסיסי כמו ללמוד לנהוג לפני שעולים על הכביש. לצערי אני אפילו לא חשבתי על כך כשהכרתי את החבר לי. היום שנינו מצטערים על כך, ומתמודדים עם התוצאות.
אם הייתי יכולה לדבר על כך עם כל נערה ונער בגיל תיכון, הייתי אומרת להם שהאחריות לחיים שלהם לא מתחילה בגיל 18. אף אחד לא מודיע לך מתי בדיוק אתה מבוגר, אבל ברגע שאתה עושה החלטות מהותיות בחיים, אתה צריך להיות מסוגל להתמודד איתן. סקס זה לא סתם שעשוע. במקרה הטוב הוא קשור ברגשות עמוקים, ובכל מקרה הוא עלול להיות קשור גם לתוצאות לא צפויות."


לפריט הקודם: בדיקות גניקולוגיות

ביבליוגרפיה:
כותר: איידס : סיפור אישי
שם  החוברת: בגובה העיניים
מחברת: רם, אפרת
תאריך: 1999
הוצאה לאור: הוועד למלחמה באיידס
הערות: 1. החוברת הוצאה לאור באפריל 1999.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית