הסדרי נגישות
עמוד הבית > טכנולוגיה ומוצרים > מחשבים ואינטרנט
אינטרנט עכשיו : מגאזין לאתרי אינטרנט בארץ ובעולםתקציר
אחד השימושים הפופולריים ביותר שהרשת מאפשרת, הוא האפשרות להוריד אליכם למחשב מגוון עצום של תוכנות, משחקים, עדכוני תוכנה, דרייברים ויישומים שונים. כאן תמצאו 30 אתרי הורדה נבחרים, וחוקיים מהם ניתן להוריד כל תוכנה שתחפצו בה, בסבירות גבוהה ביותר.30 אתרים נבחרים להורדת תוכנות ומשחקים
מחבר: איציק לוי


המון דברים אפשר לעשות באינטרנט – להשיג מידע על כל נושא, לשוחח בצ'טים, להשתתף בקבוצות דיון ובפורומים, לשחק אונליין, לשלוח ולקבל מכתבים אלקטרוניים בקלות ובמהירות, להקים "נוכחות וירטואלית" בדמות אתר אישי, לנהל שיחות וידאו, ועוד – אבל אין ספק שאחד הכייפים הגדולים ביותר – אחד השימושים הפופולריים ביותר שהרשת מאפשרת, הוא האפשרות להוריד אליכם למחשב מגוון עצום של תוכנות, משחקים, עדכוני תוכנה, דרייברים ויישומים שונים

הנגישות למאות אלפי יישומים, ואולי אף ליותר מכך - נגישות שלא היתה קיימת לפני עידן האינטרנט - היא אחד היתרונות הגדולים שהרשת מספקת. מגוון האתרים המאפשרים הורדה של היישומים הללו, אל הכונן הקשיח שלכם, רחב מאד - החל באתרים שזה יעודם – אתרים המאפשרים הורדה של כל סוגי התוכנה הקיימים, לכל פלטפורמות המחשב המקובלות, וכלה באתרים של חברות המפתחות תוכנות ומשחקים מאד ספציפיים, והמאפשרות להוריד גירסאות הדגמה של התוכנות הללו, דרך אתרי הבית שלהן.

הצטרפו אלינו כעת למסע בין 30 אתרי הורדה נבחרים, וחוקיים-כמובן, מהם תוכלו להוריד כל תוכנה שתחפצו בה, בסבירות גבוהה ביותר.


 

תוכנות ומשחקים


WinFiles
www.winfiles.com
אחד הארכיונים הגדולים, המקצועיים והמאורגנים ברשת, להורדת תוכנות ל"חלונות 98/95". תמצאו כאן מידע אודות כל הקשור במערכות ההפעלה של מיקרוסופט, מבחר עצום של תוכנות, דרייברים ועדכוני דרייברים, וטיפים לשימוש יעיל ומתוחכם יותר במחשב שלכם.

File Mine
www.filemine.com
אתר להורדת תוכנות בתחומי החינוך, העסקים והמשחקים, לכל פלטפורמות המחשב: PC, מקינטוש, אמיגה ויוניקס. מיון קפדני של מגוון התוכנות, מאפשר לכם לבחור את התחום הרצוי ולהוריד תוכנה כלבבכם – לא לפני שתדעו מה נפחה, כמה זמן ייקח לכם להוריד אותה והאם נדרש תשלום בעבורה.

ארכיון הקבצים של מכון מופ"ת
http://soft.macam98.ac.il:808l
מכון מופ"ת איגד, באתר זה, מגוון של יישומים הניתנים להורדה, בקטגוריות שונות: תוכנות אנטי-וירוס, דפדפנים לשיטוט ברשת, עורכי html, תוכנות צ'ט, יישומי גרפיקה ממוחשבת, ופלאגים שונים.

Shareware.com
www.shareware.com
כותרת האתר מדגישה כי "זו הדרך הטובה ביותר לאתר תוכנות Shareware באינטרנט", ואכן - זהו אחד מאתרי ה-Shareware הטובים ברשת. חיפוש התוכנות שאתם מעוניינים להוריד, יכול להתבצע הן לפי נושאים, והן לפי פופולריות התוכנות.

Top Sharewares
www.topsharewares.com
אולי אין הוא מן הגדולים והמובילים בתחומו, אולם ייחודו של אתר זה בכך שהוא מקשר אל כמה עשרות אתרי Shareware ו-Freeware, מן הפחות גדולים והפחות ידועים ברשת, ובכך מספק מידע משלים ובעל ערך, לגולשים הנמצאים בחיפוש מתמיד אחר תוכנות ומשחקים נוספים להורדה.

32bit.Com
www.32bit.com
מאתרי ההורדה המסיביים ל"חלונות". מגוון עצום של תוכנות ומשחקים להורדה, מצפים לכם כאן. טרם הורדתכם את התוכנה, תמצאו מידע מועיל אודותיה - שם התוכנה, משקלה ותאריך פיתוחה., כך תוכלו להעריך נכונה (במידת האפשר, כמובן) האם באמת הנכם מעוניינים להתחיל בתהליך ההורדה.

Soft Seek
www.softseek.com
אחד מאתרי ההורדה הגדולים ברשת. כיאה לאתר מכובד בתחום, התוכנות בו מסווגות לפי נושאים: תוכנות עסקיות, יישומי גרפיקה ממוחשבת, תוכנות עזר לאינטרנט, תוכנות חינוכיות וכמובן - משחקים! הרבה משחקים! הרבה מאד משחקים!

Jumbo
www.jumbo.com
אחד הותיקים והטובים שבאתרי ההורדה ברשת, כיום מכיל האתר כ-300 אלף תוכנות Shareware ו- Freeware להורדה, ביניהם גם משחקים רבים - משחקי תלת-ממד, משחקי פעולה, משחקי מלחמה, סימולציות טיסה, משחקי אסטרטגיה, משחקי מלחמה, ומשחקי קלפים.

Download.com
www.download.com
אם לא אתר ההורדות האולטימטיבי, אזי לבטח אחד המשובחים שבהם. באופן אישי, לפחות - כל תוכנה שאי פעם חפשתי, ועוד הרבה מאד שלא חפשתי, מצאתי באתר מצויין זה, מבית .Cnet כל מילה מיותרת.

Freeware Files
www.freewarefiles.com
תוכנות חינם להורדה הן תמיד סיבה למסיבה., כשכל-כך הרבה מהן מאוגדות תחת קורת גג אחת, זו סיבה לנשף ריקודים מפואר. תמצאו כאן עזרי מכתבה, משחקים, שומרי מסך, תוכנות גרפיות, תוכנות עזר לאינטרנט, יישומי מולטימדיה, תוכנות עסקיות, מעבדי תמלילים, ועזרים שונים, לחלונות 98/95NT/.

Filez
www.filez.com
חגיגה אמיתית לחובבי ההורדה. האתר מספק גישה מהירה וקלה למגוון עצום של תוכנות, משחקים, קבצי מולטימדיה שונים, ופונטים באינטרנט - ליתר דיוק ל-75 מיליון קבצים. הוא עושה זאת על ידי סריקה מתמדת
של כ-5,000 שרתי ftp וקיטלוגם באתר, תוך מתן אפשרויות חיפוש ומיון באותם קבצים.

UK Shareware
www.ukshareware.com
אתר בריטי זה מכיל כמות נכבדה של תוכנות להורדה, בכל התחומים המוכרים, יחד עם ייחוד מעניין - הוא משתף אתכם, הגולשים, ושואל לחוות דעתכם בנושאי תוכנה מסויימים.

Dr Download
www.drdownload.com
"דוקטור הורדה" ידוע בכשרונו לסנן את מרבית ה"זבל" הנמצא בין תוכנות ה- Shareware ולהציג רק את המובחרות שבהן. הדוקטור יעזור באופן מיוחד למשתמשי PC חדשים, שכן הוא מציג את כל היישומים הנחוצים להתחלה 'קלה וחלקה' של העבודה על המחשב, יישומים דוגמת Winzip, VirusScan, QuickTime for Windows, פלאג-אינים לתוכנות השיטוט ברשת, ועוד.

TuCows
www.tucows.co.il
אתר הראי בישראל, של אחד מאתרי ההורדה המשובחים ברשת, מאפשר לכם הוריד אלפי תוכנות ומשחקים, לכל פלטפורמות המחשב המקובלות. בנוסף, קיימת מהאתר הפניה לאתר TuKids, שכתובתו http://tukids.tucows.com, המאפשר הורדת תוכנות, לומדות ומשחקים המותאמים, במיוחד, לילדים עד גיל 12.

משחקים נטו
Game Spot
www.gamespot.com
אתר משחקים נהדר, אשר המשחקים בו מסווגים למספר נושאים: משחקי הרפתקאות, אסטרטגיה, פעולה, ועוד. חלוקה זו מאפשרת לכם למצוא את מבוקשכם ביתר יעילות. עמוס בחדשות, סקירות וגירסאות דמו של משחקים רבים עבור "חלונות", אתר זה מהווה גן עדן עבור משתמשי PC, אך ישאר חסר תועלת (וחבל שכך) עבור כל השאר.

Game Center
www.gamecenter.com
אתר זה מכיל סקירה מעמיקה של משחקים חדשים בשוק, ידיעות חדשותיות מקצועיות, וכמובן - משחקים רבים להורדה. עוד מציג האתר "מדריכי אסטרטגיה" עבור המשחקים הכי "חמים" בשוק, ומאפשר לצ'טט עם שחקנים אחרים ברשת.

Happy Puppy
http://happypuppy.com
אחד הותיקים שבאתרי הורדת משחקים, ההולך ומשתבח עם הזמן. התעלמו מהגרפיקה הפשטנית שמציע האתר וגשו ישירות לעיקר - זהו, לדעת רבים, אתר המשחקים הטוב ביותר ברשת, נקודה.

Game Demo Depot
www.gamedemo.com
אתר להורדת גירסאות הדגמה של משחקים חדשים. האתר כולל קישורים לאתרים של מפתחי המשחקים ובמידת האפשר, גם הערות וטיפים נוספים.

GameMania
www.gamemania.com
בנוסף לסקירות המשחקים ה'רגילות', לפרקי החדשות, ולאפשרויות ההורדה של אלפי משחקים, גירסאות דמו, ושומרי מסך, אתר זה עושה צעד נוסף קדימה: הוא מכיל כתבות מקוריות על עולם המשחקים – עובדה ההופכת אותו לאטרקטיבי במיוחד.

Hot Games
www.hotgames.com
אתר זה מציע לכם להתעדכן בטבלאות מצעדי המשחקים הכי פופולריים בכל זמן נתון, תוך אפשרות, כמובן, להוריד גירסאות הדגמה שלהם אליכם למחשב. הטבלאות כוללות את טבלת 20 המשחקים הפופולריים ביותר באופן כללי, וכן את רשימת 20 ה"חמים" בכל קטגוריית משחקים.

Hyperactive 3.0
http://hyperactive.com
אתר משחקים נהדר, לא זו בלבד שהוא מעוצב בטוב טעם, הוא גם עמוס תוכן., תמצאו כאן סקירה מקיפה ומקצועית אודות החידושים האחרונים בעולם משחקי המחשב, פרק חדשות מקיף, אלפי צ'יטים למאות משחקים, וכמובן - גירסאות הדגמה רבות של משחקים להורדה.

Intelligamer
www.intelligamer.com
מחפשים מקור מידע אמץ על משחקים בכלל, ועל משחקים שניתן לשחק אונליין, בפרט? מצאתם אותו באתר זה. האתר מכיל סקירות מפורטות של משחקים חדשים, חדשות מן התעשיה המשגשגת הזו, ואפשרות להוריד משחקים נבחרים אל הכונן הקשיח שלכם.

Demoland
www.demoland.com
אתר דמו-לנד מגיש לכם, על מגש של כסף, את מיטב גירסאות הדמו של המשחקים הכי חדשים, הכי מלהיבים, הכי "חמים" בשוק. נכון - עיצוב האתר 'לא משהו' - טקסטואלי בעיקר - אבל השרות שהוא מספק מצויין.

Game Page
www.gamepage.nl
אתר הולנדי זה סוקר משחקים למחשבי PC. רוב המשחקים בו עלומי שם, שאינם נמנים על המובילים בתחום. מקור רוב הסקירות חיצוני, ולא תמיד ברורה מהימנותו, אין הוא נמנה על השורה הראשונה של אתרי המשחקים ברשת, אבל כ"מידע משלים" הוא מספק את הסחורה.

Gameaholic
www.gameaholic.net
לא מכבר יצאה לשוק גירסה 3, של אחד המשחקים הפופולריים ביותר שקמו בשנים האחרונות – Quake. על-פי ההבטחות, אמור המשחק להיות אחד ממשחקי הרשת המדהימים של סוף המילניום. מעוניינים לנסות ולשחק בגירסת הניסוי של Quake3? מעוניינים להוריד גירסאות הדגמה של מיטב המשחקים – Blood2, Hexen2, Starcraft, Unreal, Heretic2. ושאר משחקים מלהיבים? אם כן - הגעתם למקום הנכון.

Game Start
http://gamestart.com
פורטל בתחום המשחקים ברשת, האתר מהווה מקור מידע, לשחקנים מתחילים ומתקדמים, המביא חדשות, סקירות, דיווחים על משחקים חדשים, טיפים וטריקים, גירסאות דמו להורדה, ושלל אטרקציות נוספות.

Game Power
www.gamepower.com
ייחודו של אתר זה בהצצה שהוא מאפשר אל משחקים הנמצאים עדיין בשלבי פיתוח - משחקים שאמורים "להשתחרר" לשוק בחודשים הקרובים. מידע זה נמצא בפרק First Looks, והוא כולל תמונות מסך מתוך משחקים הללו, סקירה מקיפה, ותאריך משוער ליציאת המשחק לשוק.

ID
www.idsoftware.com
ID הוא בית היוצר של כמה מהמשחקים ה"קלסיים" יותר שיצאו לשוק, דוגמת Doom, Quake, או Heretic. תוכלו להוריד כאן "דמואים" של המשחקים הללו, כמו גם של שאר משחקי החברה, העדכניים יותר.

Blizzard
www.blizzard.com
Blizzard היא אחת החברות היותר מלהיבות בתחום פיתוח משחקי המחשב. באתר האינטרנט שלה, מאפשרת לנו החברה להוריד גירסאות הדגמה של משחקיה השונים.

LucasGames
www.lucasgames.com
LucasArts מפתחת משחקי פעולה, משחקי חלל, משחקי אסטרטגיה ומשחקי הרפתקאות, ומביאה, באתר האינטרנט שלה, תאור כללי של המשחקים, תמונות מסך, ואפשרות להוריד גירסאות הדגמה שלהם.

ביבליוגרפיה:
כותר: 30 אתרים נבחרים להורדת תוכנות ומשחקים
מחבר: לוי, איציק
תאריך: דצמבר 1999 , גליון 46
שם כתב העת: אינטרנט עכשיו : מגאזין לאתרי אינטרנט בארץ ובעולם
הוצאה לאור: אריג'נט
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית