הסדרי נגישות
עמוד הבית > מדעי כדור-הארץ והיקום > גיאולוגיה > גיאולוגיה של ארץ-ישראלעמוד הבית > מדינת ישראל > חבלי ארץעמוד הבית > מדינת ישראל > חבלי ארץ > מדבר יהודה והבקעעמוד הבית > מדעי החברה > גיאוגרפיה > גיאוגרפיה פיסית
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתים המלח - המקום הנמוך בעולם
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות גיאוגרפיהסרטון המראה את ייחודו של ים המלח - החלק העמוק ביותר של השבר הסורי-אפריקני והמקום הנמוך ביותר בעולם.

קחו אוויר, אנחנו בגובה פני הים ואנחנו ממשיכים הרבה יותר נמוך – אל המקום הנמוך ביותר בעולם! אל ים המלח, החלק העמוק ביותר של השבר הסורי אפריקני.  הנה רואים את מדבר יהודה – הערוצים והקניונים שבו מתחתרים בעוצמה רבה בדרכם הקצרה והתלולה אל בסיס הניקוז הנמוך הזה.
ים המלח נקרא כך מפני שהוא לא רק המקום הנמוך ביותר בעולם אלא גם המלוח ביותר – ריכוז המלחים שבו גדול פי עשרה ממי אוקיינוסים וימים אחרים. משני צדי ים המלח ניצבים מצוקי ההעתקים – מערכת של שברים הגורמת לבקע ים המלח להיות כל כך נמוך מסביבתו.
הגענו אל פני המים - 417 מטרים מתחת לפני הים! מליחותו של הים הסגור הזה מאפשרת לכולנו לצוף בנחת וללא מאמץ במי הים.
ים המלח הוא ים סגור, כמעט ולא נכנסים אליו מים אך מים רבים מתאדים ממנו בחום השמש הלוהטת. ושוב ממבט ציפור – מעל המצוק – ים המלח, המקום הנמוך והמלוח ביותר בעולם.

ביבליוגרפיה:
כותר: ים המלח - המקום הנמוך בעולם
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות גיאוגרפיה
שם  הפרסום מקורי: ים המלח
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות גיאוגרפיה
תאריך: 2006
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: 1. פרסום מקורי שנכתב עבור הספריה הוירטואלית.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית