עמוד הבית > מדעי החברה > גיאוגרפיה > אזורים ומדינות בעולם > המזרח התיכון > סוריה
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתישראל. משרד החינוך. המזכירות הפדגוגית


תקציר
תיאור קצר של אזור הרי אנסריה בסוריה, השוכן ממזרח לרצועת החוף. הרי אנסריה מושכים תיירים רבים בזכות מזג האוויר הקריר השורר שם בקיץ.סוריה - הרי אנסריה
מחברת: שושי זינגר


רכס הרי אנסריה מתנשא עד גובה של 1,000 מטרים ממזרח לרצועת החוף של סוריה, ונופל מזרחה במתלולים זקופים. ההרים בנויים מסלעי גיר, עם תופעות קרסטיות הנגרמות מהמסת הגיר.

כפרים רבים, ביניהם ספיתה, קדמוס, ענזה וסריה, שוכנים במורדות המערביים המתונים של ההרים. בחלקים המזרחיים, התלולים, של הרכס האוכלוסייה דלילה.

כמות המשקעים השנתית היא 500 עד 1,000 מ"מ, וזה מאפשר מגוון עשיר של גידולים חקלאיים, וביניהם: פירות, ירקות, טבק, סלק סוכר ותבואות. פסגות הרי אנסריה מכוסות בשלג בעונת החורף.

הרי אנסריה נהנים ממזג אוויר קריר ונעים בקיץ, הנוף הנשקף כמעט מכל פינה הוא מרהיב עין. בהרי אנסריה ממוקמים כמה כפרי נופש כמו, סלנפה, קסאב, סלמה ועוד, והם אתרים מבוקשים בעיקר בתקופת הקיץ בזכות מזג-האוויר והנוף מרהיב. בהרים פזורים כפרים רבים שם מגדלים מטעים של פירות שונים, זיתים וירקות. הדרך המובילה לכפרים עוברת בינות טרסות, שעליהן מגדלים בעיקר מטעי תפוחי-עץ וכרמי זיתים.

ביבליוגרפיה:
כותר: סוריה - הרי אנסריה
מחברת: זינגר, שושי
שם  הפרסום מקורי: הלחימה בלבנון קיץ תשס"ו, 2006
תאריך: 2006
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. המזכירות הפדגוגית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. המזכירות הפדגוגית
הערות: 1. אסופת פריטי מידע בנושא הלחימה בלבנון קיץ תשס"ו, 2006. המידע מופק עבור משרד החינוך על ידי צוות הגיאוגרפיה של מטח.
הערות לפריט זה:

1. ייעוץ מדעי: פרופ' ארנון סופר.


הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית