הסדרי נגישות
עמוד הבית > אחר > טרור > ארגוניםעמוד הבית > ישראל (חדש) > היסטוריה > היסטוריה של מדינת ישראל > ביטחון מלחמות ושלום
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתישראל. משרד החינוך. המזכירות הפדגוגית


תקציר
ארגון הפועל ביהודה ושומרון מאז מלחמת ששת הימים. מאז הקמת הרשות הפלסטינית הוא ממעט בביצוע פיגועים נגד ישראל.החזית העממית לשחרור פלסטין
מחברת: יעל פרייס-שמשי


החזית העממית לשחרור פלסטין נוסדה בשנת 1967. זהו ארגון חברתי בעל עמדות לאומיות נוקשות, שביצע פעולות טרור נגד ישראל ונגד מדינות מערביות. מנהיגו ההיסטורי הבולט של הארגון היה הד"ר ג'ורג' חבש, שתחת הנהגתו ביצע הארגון את הפיגועים המפורסמים ביותר שלו, ובהם חטיפות מטוסים. ביולי 1968 חטפו חברי הארגון מטוס של חברת אל-על, ובספטמבר 1970 הם חטפו ופוצצו שלושה מטוסים של חברות תעופה מערביות. בשנת 1972 ביצעו חברי הארגון, יחד עם אנשי גרילה יפניים, התקפת טרור בנמל התעופה בן-גוריון, שבמהלכה הם רצחו 22 בני-אדם.

מאז הקמתה של הרשות הפלסטינית ממעט הארגון לבצע פיגועים. הזרוע הצבאית של הארגון בשטחים היא גדודי אבו עלי מוצטפא, הקרויים על שם מזכ"ל הארגון שחוסל בידי ישראל. אנשי החזית העממית רצחו באוקטובר 2001 את השר רחבעם זאבי (גנדי) ובעקבות זאת מזכ"ל הארגון, אחמד סעדאת, נעצר על-ידי ישראל.

ביבליוגרפיה:
כותר: החזית העממית לשחרור פלסטין
מחברת: פרייס-שמשי, יעל
שם  הפרסום מקורי: הלחימה בלבנון קיץ תשס"ו, 2006
תאריך: 2006
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. המזכירות הפדגוגית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. המזכירות הפדגוגית
הערות: 1. אסופת פריטי מידע בנושא הלחימה בלבנון קיץ תשס"ו, 2006. המידע מופק עבור משרד החינוך על ידי צוות הגיאוגרפיה של מטח.
הערות לפריט זה:

1. ייעוץ מדעי: ד"ר ראובן אהרוני.


הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית