הסדרי נגישות
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתאריך קסטנר
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


אריך קסטנר (1974-1899) נולד בדרזדן שבגרמניה. בצעירותו היה מורה, אך כבר בגיל 20 החל לפרסם שירים שכתב. הספר הראשון שכתב לילדים היה "אמיל והבלשים", וזהו ספר הילדים הבלשי הראשון שנכתב. בעקבות ההצלחה שנחל ספר זה הפך אריך קסטנר לסופר ילדים פופולרי וכתב 16 ספרים נוספים שנועדו לקהל צעיר.

במקביל, כתב קסטנר רומנים, ומערכונים סאטיריים למבוגרים. עם עליית היטלר לשלטון בגרמניה הוחרמו ספריו של קסטנר והועלו על המוקד, אולם קסטנר עצמו נשאר בגרמניה בשנות המלחמה. אחריה המשיך בפעילותו הספרותית והעיתונאית למבוגרים ולילדים. אריך קסטנר, שנחשב לאחד מגדולי הסופרים לילדים היה רווק, ולא היו לו ילדים משלו. ספריו תורגמו לשפות רבות וחלקם עובד לתיאטרון ולקולנוע. הוא זכה בפרסים ספרותיים רבים, ביניהם הפרס הבינלאומי והיוקרתי לספרות ילדים על שם הנס כריסטיאן אנדרסן.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, ביניהם הספרים: פצפונת ואנטון, שלושים וחמישה במאי, הכתה המעופפת, אמיל והבלשים, אורה הכפולה, האיש הקטן והעלמה הקטנה, אמיל והתאומים, האיש הקטן, עצרת החיות, אריך קסטנר מספר: טיל אולנשפיגל, הרפתקאות הברון מינכהאוזן, עלילות דון קישוט, חכמי שילדה, מסעות גוליבר, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: אריך קסטנר
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית