הסדרי נגישות
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתצ'רלס דיקנס
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


צ'רלס דיקנס (1812 – 1870) מגדולי הסופרים באנגליה, נולד למשפחה ענייה ומרובת ילדים. דיקנס הכיר על בשרו את החיים הקשים שאותם היטיב לתאר בספריו.

בהיותו ילד בן 11 הסתבך אביו בחובות והושלך לכלא, וכך צ'רלס הצעיר נאלץ להפסיק את לימודיו בבית-הספר, ולצאת לבדו לעבודה בבית חרושת. כאשר השתפר מעט מצבם הכלכלי של הוריו, חזר ללמוד, ובגיל 15 הפך להיות פקיד במשרד של עורכי דין. כשהיה דיקנס בן 20 התחיל לפרסם בעיתונים רשימות מפרי עטו וסיפורים בהמשכים. סיפוריו זכו להצלחה רבה, ודיקנס הפך לסופר פופולארי שלא שכח את ימי ילדותו והירבה לתאר בספריו חיי סבל של ילדים. ספרים אלה הפכו לראי ביקורתי של המהפכה התעשייתית באנגליה.

דיקנס חשש כל חייו ממצוקה כלכלית. הוא היה נשוי ואב לתשעה ילדים. כשהיה בן 36 הצליח להגיע לרווחה, ואז יצא למסעות פירסום ממושכים לספריו בארה"ב ובאירופה. מסעות אלה הביאו לו תהילה, אך גם פגעו מאוד בבריאותו.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, בינהם הספרים: אוליבר טוויסט, דיויד קופרפילד, בית ממכר עתיקות, סיפור שתי ערים, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: צ'רלס דיקנס
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית