הסדרי נגישות
עמוד הבית > מדעי הרוח > ספרות ושירה > ספרות > אישים
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתתקציר
ניל גיימן הוא סופר עטור פרסים ונחשב לאחד היוצרים הפופולאריים ביותר כיום בתחום הפנטסיה האפלה וספרות הקומיקס המודרנית.ניל גיימן
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


ניל גיימן הוא סופר עטור פרסים ונחשב לאחד היוצרים הפופולאריים ביותר כיום בתחום הפנטסיה האפלה וספרות הקומיקס המודרנית. הוא נולד בבריטניה, בשנת 1960. כילד היה "זללן" של ספרים עם העדפה ברורה לספרי מדע בדיוני ופנטזיה. כנער אהב להמציא סיפורים וכשבגיל 15 נשאל על ידי יועץ להכוונה מקצועית, מה ירצה לעשות בחייו, ענה בפשטות: "קומיקס אמריקאי". ניל גיימן הגשים את חלומו, אך זה לא קרה מייד ובקלות. את דרכו המקצועית ככותב התחיל בעולם העיתונות, זאת לאחר שכתבי יד שלו נדחו פעמים רבות על ידי הוצאות לאור שונות. באותה תקופה כתב את הביוגרפיה של להקת "דוראן דוראן". התפנית הגורלית בחייו התרחשה אחרי שהחל לעבוד בחברת די. סי. קומיקס. שם הכיר וחבר לראשונה למאייר דייב מקאיין וביחד יצרו את סדרת הקומיקס סֶנדְמֶן (איש החול), שאחד מסיפוריה זכה, לראשונה בתולדות הקומיקס, בפרס הפנטזיה הבין-לאומי. הסדרה הפכה לסדרת פולחן רבת מכר ומספרת את עלילותיו של מורפיאוס, השליט האפל של חלומות הלילה ואחיו הנקראים "הנצחיים". 75 גיליונות הסדרה קובצו מאוחר יותר ל- 10 כרכים שעדיין נמכרים היטב. בנוסף, ניל גיימן הוא מחברם הפורה ועטור הפרסים של סיפורים קצרים, של תסריטים לקולנוע למחזות לטלוויזיה, של תסכיתי רדיו ושל ספרי פרוזה שהפכו לרבי מכר ידועים למבוגרים. גיימן כותב גם לילדים ונוער ו"קורליין" הוא הספר הראשון שלו לנוער שתורגם לעברית. לפניו יצא לאור בעברית (ובליווי איוריו של מקאיין) הספר "היום שבו החלפתי את אבא בשני דגי זהב".

בכתיבתו הייחודית מצליח גיימן להגיע לאיכות ספרותית גבוהה בז'אנר הפנטזיה האפלה, ומרבה לשלב רמזים ואזכורים לסיפורי המיתולוגיה, לאגדות ילדים, לדת ופולקלור, וכן ליצירות פנטסיה קלאסיות אחרות.

לצד כתיבת ספרים מנהל גיימן אתר שוקק חיים באינטרנט, הכולל יומן כתיבה וכתב עת מקוונים. נכון לשנת 2002 הוא גר בבית ישן נושן במינסוטה שבארצות הברית, מגדל 3 ילדים, 7 חתולים (לפחות) ודלעות אקזוטיות.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, בינהם הספרים: קורליין, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.

ביבליוגרפיה:
כותר: ניל גיימן
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית