מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתק. א. אפלגייט
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


קתרין אליס אפלגייט היא סופרת אמריקנית פורייה מאוד בתחום ספרות המדע הבדיוני לילדים ולנוער.

היא נולדה בשנת 1956 במישיגן שבארצות הברית, וכילדה שאפה להיות סופרת או וטרינרית. בילדותה, כך סיפרה, גדלה בתוך "גן חיות" – מוקפת כלבים, חתולים ואוגרים. כתלמידת תיכון עבדה כסייעת לוטרינר ובצעה כל מלאכה, החל מניקוי כלובים ועד לסיוע בניתוחים. בשלב מסוים הבינה שכסופרת תוכל לבלות את מלוא זמנה לא רק בקרב חיות מחמד רגילות, אלא עם כל בעל חיים שהוא על פני כדור הארץ, וגם אלה שחיים בגלקסיות אחרות. אחרי סדרת עבודות שבהן היתה כתבנית כושלת ועובדת במשתלה, החליטה להקדיש את עצמה ברצינות לכתיבה.

בסדרת "אנימורפס" הצליחה לשלב אהבתה לעולם החי ולספרות מדע בדיוני. הסדרה נולדה מתוך רצונה להמחיש לקוראים את תחושת ההשתנות למין אחר. אפלגייט למדה את עולם החי בעזרת שיחות ארוכות עם זואולוגים (חוקרי בעלי חיים) ומטפלים בגני חיות, ודרך צפייה בבעלי חיים בטבע. היא מבקשת לטעת בלב הקוראים כבוד כלפי עולם החי והתפעמות מיצוריו. מסר חשוב נוסף שלה הוא שעתיד כדור הארץ ושלומו נמצא בידי הילדים. ממש כפי שקורה בספרי הסדרה, הילדים הם שיצילו את העולם.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, בינהם הספרים: אנימורפס - הפלישה, אנימורפס – האורח. אנימורפס – הטורף. אנימורפס – אנדרואיד. אנימורפס – המחתרת, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
מעבר ללקסיקון > לקסיקון "נוער חושב מחר"
ביבליוגרפיה:
כותר: ק. א. אפלגייט
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית