מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתגילה אלמגור
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


גילה אלמגור היא שחקנית תיאטרון וקולנוע ידועה בישראל. משנת 1987, לאחר שיצא לאור ספרה הראשון "הקיץ של אביה", הייתה גם לסופרת מפורסמת בארץ ובעולם, הכותבת לבני נוער.

במקביל היא מקדישה מזמנה לפעילות התנדבותית עם ילדים חולים, ובעיקר עם ילדים חולי סרטן: היא מכהנת כראש סניף תל אביב של "האגודה למלחמה בסרטן" והקימה את "קרן המשאלות של גילה אלמגור", המסייעת לילדים חולים להגשים את משאלות ליבם. ספריה "הקיץ של אביה" המבוסס על סיפור ילדותה ו"עץ הדומים תפוס" המבוסס על ימי נעוריה, זכו להצלחה רבה ותורגמו לשפות רבות. כיום הם נלמדים במסגרת תכנית הלימודים בבתי-הספר, והם עובדו לתיאטרון ולקולנוע. הסרטים שהופקו בעקבותיהם ושבהם השתתפה גילה אלמגור בתפקיד אימהּ, הוצגו בפסטיבלי קולנוע חשובים בעולם וזכו בפרסים יוקרתיים.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, בינהם הספרים:  הקיץ של אביה, אלכס לרנר, דפי ואני, עץ הדומים תפוס, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: גילה אלמגור
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית