מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתג'ואן אייקן
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


ג'ואן אייקן נולדה באנגליה בשנת 1924 ונחשבת לסופרת פורייה ביותר. כמה מספריה זיכו אותה בפרסים יוקרתיים.

עד לשנת 1997 כתבה אייקן קרוב ל- 100 ספרים, לכל הגילים ומכל הסוגים: סיפורי מסתורין, מתח ואימה קצרים, רומאנים היסטוריים למבוגרים, סיפורים לילדים, פואמות, אגדות מודרניות לכל הגילים, ועוד. ספריה הידועים ואולי המשובחים ביותר מהווים סדרה לבני נוער המתרחשת במאה ה-18 וה-19 על רקע תקופה היסטורית שבראה המחברת: תקופה המתארת את המשכה הבדוי לחלוטין של שושלת המלכים לבית סטוארט ואויביהם הג'ורג'יסטים-הנוברים. הנציג המלכותי בספר "ציפורי לילה בננטקט" הוא ג'יימס השלישי. אופיים המיוחד של סיפוריה, נובע מחיבתה האישית והבולטת של המחברת למסתורי, לאגדי ולאפל. בסיפוריה היא משלבת תמיד יסודות של מתח, מסתורין ואימה, טיפוסים מוזרים ומוקצנים, ואירועים בלתי מתקבלים על הדעת, שלמרות הכל משכנעים ומקרינים רושם אמין. להבדיל מכל אלה כתבה אייקן גם את הספר "הדרך לכתוב לילדים" The Way to Write for Children, ספר המיועד למי שמתעניין ועוסק בכתיבה לילדים. ג'ואן אייקן הלכה לעולמה ב-4 בינואר, 2004.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, בינהם הספרים:  ציפורי-לילה בננטקט, הזאבים מאחוזת וילובי, מזימות אפלות בבטרסי, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: ג'ואן אייקן
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית