עמוד הבית > אמנויות > אמנויות חזותיותעמוד הבית > מדעי החברה > אזרחות ומדע המדינה > דמוקרטיה > חברה אזרחיתעמוד הבית > ישראל (חדש) > אקולוגיה ואיכות הסביבה > מים ונחליםעמוד הבית > מדעי החברה > אזרחות ומדע המדינה > אזרחות במבט רב - תחומימזיהום לשיקום
אמנית: שי זכאימזיהום לשיקום

שי זכאי, צילום מתוך הריקוד "מזיהום לשיקום" שהתקיים במהלך האירוע "קונצרט למערבלי בטון". אירוע זה התקיים בשנת 2001, והוא חלק מהפרויקט "נחל בטון", 1999 - 2002.


לתמונה מוגדלת


בפרויקט "נחל בטון" יזמה האמנית שי זכאי את שיקומו של נחל שאפיקו נחסם על ידי בטון שנשפך ממפעל סמוך. מטרת הפרויקט הייתה לשקם את הנחל ובו-בזמן להעלות את מודעות השותפים לעשייה והמבקרים במקום לפגיעה של האדם בסביבה. הפרויקט כלל תהליך שיקום של הנחל, מיצב ואירוע שבו נחשפו המשתתפים לסוגיות אקולוגיות.
האירוע כלל גם קטעי ריקוד. בצילום זה נראות שתי רקדניות שהופיעו באירוע. הן רוקדות על גבי צורה המזכירה פלטת צבעים של צייר שנחרטה בתוך בטון. הפלטה מייצגת את האמן המתבונן, הבוחן את הטבע ומתאר אותו על גבי בד הציור, אך אינו פוגע בו. גם הרקדניות מבצעות פעולה בתוך הטבע, מתוך רצון להשתלב בו, ולא מתוך רצון לשעבד אותו לצורכיהן.

ביבליוגרפיה:
כותר: מזיהום לשיקום
אמנית: זכאי, שי
שם  האתר: שי זכאי : מרכז לצילום ואמנות אקולוגית
בעלי זכויות : זכאי, שי
הוצאה לאור: זכאי, שי
הערות לפריט זה:

1. © כל הזכויות שמורות לשי זכאי.
2. כוריאוגרפית - אווה אלקיים, רקדניות, אווה וריבי פלד, עיצוב שמלות - אודיאה שגיב.
3. תיאור היצירה נכתב על ידי ענת בסר עבור אתר אזרחות, מטח.

 


הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית