מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתיהונתן גפן
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


יהונתן גפן נולד בנהלל בשנת 1947 למשפחה של חקלאים. אחרי שירותו הצבאי נסע לאנגליה ללמוד. גפן הוא סופר מגוון מאוד ופונה בכתיבתו לילדים ולמבוגרים. הוא חיבר שירים ופזמונים, טור סאטירי עיתונאי, תרגם שירה, כתב ספרים, וכן כתב מחזות ותרגם אותם.

גפן מצטיין בכתיבתו הסאטירית וההומוריסטית. הטור הסאטירי שלו, "הצד הרביעי של המטבע", הופיע בעיתון מעריב במשך תקופה ארוכה. כמו כן, במהלך השנים, ערך גפן מופעי בידור וסאטירה מוסיקליים והשתתף בהם לצד יוצרים אחרים.
יהונתן גפן מעיד על עצמו שאין אצלו הבדל בין כתיבה לילדים ולמבוגרים. "אני לעולם לא כותב דווקא לילדים. לעולם אינני חושב: עכשיו אני הולך למצוא חן בעיני ילד."
בהיותו בן 19 החל לכתוב שירים. אימו נפטרה אז, ואחותו ענת, הייתה בת 4. כדי להתקרב לעולמה ולהביע את אהבתו אליה החל לשלוח לה שירים כמכתבים בחרוזים. כך נולדו הספרים הידועים שכתב: "שירים שענת אוהבת במיוחד" ו"סיפורים שענת אוהבת במיוחד". ספרו "ילד הכרובית" זכה בשנת 1983 בפרס ברנשטיין. את המחזה המוסיקלי "הכבש השישה-עשר", כתב על פי ספר ילדים מצליח שפרסם בשנת 1978. עד כה פרסם יהונתן גפן למעלה מ- 28 ספרים.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, ביניהם הספרים: אלרגיה, ילד הכרובית, הדרקון הלא נכון, הכבש השישה-עשר, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: יהונתן גפן
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית