מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתלמוני סניקט
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


לֶמוֹנִי סְנִיקֶט הוא כינויו הספרותי של דניאל הנדלר. באתר האינטרנט הרשמי של ההוצאה המייצגת אותו כתוב כי סניקט עסוק בגורלם של ילדי משפחת בודלר, שאותם יצר ב"סדרה של צרות" ולכן הוא מסתתר מעיני זרים. הנדלר, כך כתוב שם בקריצה, מייצג את כל ענייניו הרשמיים.

הנדלר, נולד, אם כן, בסאן פרנסיסקו שבארה"ב ולמד באוניברסיטת ווסליאן. הוא זכה במלגות ובפרסים כסופר וכמשורר הכותב למבוגרים. בשנת 1999 החלה להתפרסם "סדרה של צרות", שאותה כתב לילדים, תחת השם למוני סניקט. כתיבתו מזכירה את ספריו של רואלד דאל בזכות האימה המתובלת בהומור שחור ומטורף, ובזכות החיבה לדמויות ילדים שגוברים על טיפשותם ורשעותם של מבגרים. המחבר ממליץ לקוראיו להניח את ספריו, כי לא רק שהתחלתם עגומה, כך יהיה גם בהמשך ובסוף, אך גם הוא יודע וגם הקוראים יודעים שזה לא יקרה. עד כה כולם העדיפו להצטמרר ולצחוק.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, ביניהם הספרים: התחלה נוראה - סדרה של צרות,  באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: למוני סניקט
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית