מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתישראל. משרד החינוך. האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודיםאיל מגד


משורר ישראלי, נולד ב-1948 בתל-אביב. עבד כעיתונאי ספורט וכשדר רדיו בגלי צה"ל. כיום הוא כותב שירים וסיפורים, מתרגם (בעיקר ספרות אירית) ועוסק בביקורת.

רבים משיריו הם בעלי כיוון וידויי ועוסקים, בין השאר, במסעותיו ובאנשים הקרובים לו. דרך השימוש בחוויות הפרטיות הוא מגיע אל המוכלל והמופשט: "המשורר בעיניי הוא איש עם פנס, המאיר פינות אפלות וגואל אותן מהחשכה."
את שיריו הטובים הוא כותב, לדבריו, בעֶמדה "על הסף": על סף הכיליון, על סף נסיעה, על סף מחלה, על סף התאהבות, או על סף יציאה מחיי נישואין. זוהי הרגשה פנימית שאינה מקבילה בהכרח למצב חיצוני: "אם אני כותב למשל שיר 'יש ילדים שהוריהם אינם מתגרשים', זה לא אומר בהכרח שאני התגרשתי או שהוריי התגרשו. אבל קיים פה מצב של עמידה על הסף, שאני מכיר, ומצב זה גורם לחידוד המבט."
ספריו: קצה, סוף הזיכרון, חצרות, שלוש שנים, מתחת לשטיח הכחול, סערת אסתר, בחזרה לאושר, פארק עדן. כמו כן פרסם רומנים וסיפורים: אשת הקמיקזה, גמר הגביע - סיפורי אהבה ועוד.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: איל מגד
שם  התקליטור: שירים בתערוכה : דיאלוג בין שירה לאמנות פלסטית
תאריך: 1999
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודים
הערות: 1. נהול מדעי ודידקטי: ד"ר פנינה שירב.
2. פיתוח וכתיבה: ד"ר פנינה שירב (מרכזת הצוות), מינה הוכברג, דבורה אמיר, נורית נתנאל.
3. כתיבת החומר באמנות: אבי כץ.
4. עריכה: לימור ויסמן.
5. ניהול מולטימדיה: אפרת טורג'מן.
6. תקליטור זה הוא פרי פיתוח משותף של שני הגופים הבאים: ת"ל- האגף לתוכניות לימודים, המינהל הפדגוגי, משרד החינוך, התרבות והספורט ומטח- המרכז לטכנולוגיה חינוכית. 
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית