מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתישראל. משרד החינוך. האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודיםיאיר הורוביץ


משורר ישראלי, חי בשנים 1941 - 1988. נולד בתל-אביב. בגיל שמונה התייתם מאביו. כבר בגיל שש עשרה החל לשלוח שירים למשורר אלתרמן, ובמשך הזמן הפך לבן טיפוחיו.

בתחילה נבעה כתיבת השירים מתוך הצורך לדבר: "צריך להבין, כשאני אומר שלא היה לי עם מי לדבר, זה באמת היה כך, ודיברתי עם הנייר."
בשנות השישים היה אחד מחבורת משוררי תל-אביב שהתרכזו סביב כתבי העת עכשיו וסימן קריאה. היה מקורב במיוחד למאיר ויזלטיר וליונה וולך. לפרנסתו עבד במשך השנים כסַדר, נקדן ומגיה.
שירתו של הורביץ מופנמת. הוא עושה שימוש רב בתמונות מן הטבע כדי לתאר מצבי נפש ורגשות. אהבה מיוחדת לשירה הסקוטית הביאה אותו לתרגום ואיסוף כמה אנתולוגיות משירה זו.

כבר בנעוריו חלה הורוביץ במחלת לב. הוא נפטר בהיותו בן ארבעים ושבע. בראיון האחרון שנערך עמו אמר: "כוונתי, פשוט, שאני, רצוני האחד הוא לדבר עם בני האדם... לא רוצה אירוניה, לא רוצה התחכמויות. לדבר במקום הכואב ביותר או המשמח ביותר, באופן הישיר ביותר."

ספריו: סלויון, שירים מן הקצה הנמוך, עונת המכשפה, סביב המים ליד הציפורים, בשבתי לבדי, אנטומיה של גשם, ארץ בחירה, יחסים ודאגה, ציפור כלואה, כל השירים (א): 1960 - 1976.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: יאיר הורוביץ
שם  התקליטור: שירים בתערוכה : דיאלוג בין שירה לאמנות פלסטית
תאריך: 1999
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית; ישראל. משרד החינוך. האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודים
הערות: 1. נהול מדעי ודידקטי: ד"ר פנינה שירב.
2. פיתוח וכתיבה: ד"ר פנינה שירב (מרכזת הצוות), מינה הוכברג, דבורה אמיר, נורית נתנאל.
3. כתיבת החומר באמנות: אבי כץ.
4. עריכה: לימור ויסמן.
5. ניהול מולטימדיה: אפרת טורג'מן.
6. תקליטור זה הוא פרי פיתוח משותף של שני הגופים הבאים: ת"ל- האגף לתוכניות לימודים, המינהל הפדגוגי, משרד החינוך, התרבות והספורט ומטח- המרכז לטכנולוגיה חינוכית. 
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית