מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתג'ורג' מקדונלד
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


ג'ורג' מקדונלד הוא סופר אנגלי-סקוטי, בן המאה ה-19. הוא כתב למבוגרים וגם לילדים. למבוגרים כתב שירה, דרשות דתיות ורומאנים, ולילדים סיפורי אגדה אלגוריים, כלומר סיפורי אגדה שמשמעותם סמלית.

בראשית דרכו הוסמך לכמורה והפך למטיף, אבל בגלל בריאותו הלקויה נסע לאלג'יר להירפא. כששב לאנגליה השתקע בלונדון, ושקע בכתיבתו הספרותית. במקביל המשיך גם לשאת דרשות דתיות. הוא מת ממחלת השחפת שקיננה בו בשנותיו האחרונות. בסיפור "מעבר לרוח צפון" ניתן למצוא עקבות של סיפור חייו האישי: ג'ורג' מקדונלד התייתם מאימו כשהיה בגיל 8. הוא היה אדם חולני כל חייו, וגם אדם מאמין שהתמודד עם שאלות פילוסופיות-דתיות. כל אלה מוצאים ביטוי בסיפור בדמותה האימהית המורכבת של רוח צפון, בשיחות המעמיקות שבין רוח צפון לספיר, במחלתו של ספיר, וכמובן בביקורו הראשון אך לא האחרון של ספיר בארץ שמעבר לרוח צפון...

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, ביניהם הספרים: מעבר לרוח צפון, הנסיכה והשדונים, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: ג'ורג' מקדונלד
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית