מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתפולה דנציגר
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


פולה דנציגר, היא סופרת אמריקאית. היא נולדה בוושינגטון וגדלה בניו יורק. לדבריה, כבר בכיתה ב' החליטה להיות סופרת כשתהיה גדולה. שלושים שנה אחרי כן ההצלחה הספרותית האירה לה פנים.

דנציגר החלה את דרכה כמורה, תחילה בתיכון ואחר כך במכללה. היא הפכה לסופרת במשרה מלאה בעקבות ההצלחה המסחררת של ספרה הראשון, "החתול אכל את חליפת ההתעמלות שלי". ספריה משעשעים וכתובים בעין המתבוננת ברגישות היישר אל תוך עולמם של ילדים, גם כאשר היא עוסקת בנושאים כואבים כמו גירושים. לפולה דנציגר אין ילדים משלה והיא נוהגת "לקחת בהשאלה" ילדים שהיא מכירה, כדי לקבל מהם השראה לכתיבתה. היא אוהבת לשוחח אתם ולעקוב מקרוב אחרי כל אשר קורה להם בבית, במשפחה ובבית הספר. את סדרת "אמבר בראון", שזכתה לפרסים רבים בארה"ב, כתבה בעקבות שיחות עם אחייניתה, קארי. לצד כתיבתה, אוהבת דנציגר לנסוע ברחבי ארה"ב, להיפגש עם תלמידים ולטייל בעולם. עד כה פרסמה למעלה מ- 25 ספרים לקוראים צעירים וזכתה בפרסים רבים.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, ביניהם הספרים: אמבר בראון וכדור המסטיקים הענקי, אמבר בראון בלונדון עם אבעבועות רוח, אמבר בראון בלונדון, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: פולה דנציגר
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית