מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתסיליה ריס
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


סיליה ריס היא סופרת בריטית. ריס למדה היסטוריה ומדעי המדינה באוניברסיטה ועבדה כמורה לספרות אנגלית. בתקופה זו החלה לכתוב לבני נוער, כי חשבה שאין מספיק ספרים בריטיים שעשויים לרתק את תלמידיה.

ספרה הראשון שיצא לאור בשנת 1993 היה ספר מתח. ספרה השני, "מכשפה", נולד בעקבות ביקור במוזיאון היסטורי-אמריקאי ליד העיר באת' בבריטניה. אז גם החלה התעניינותה בנושא שבו עוסק הספר – גורלן המר של נשים שהואשמו בכישוף באירופה ובאמריקה במאה ה-17. הספר, הכתוב כיומן אמיתי, שנמצא כביכול כעבור שנים, מבוסס על תחקיר שערכה הסופרת על חיי נשים באותה תקופה. כמה מן הדמויות, כמו למשל, דמותו של לוכד המכשפות, מבוססות על דמויות היסטוריות אמיתיות.
הספר הצליח מאוד, זכה בביקורות נלהבות ותורגם לשפות רבות. הצלחה זו הובילה לכתיבת ספר המשך ל"מכשפה" ולהמשך עיסוק במאה ה-17 כרקע היסטורי לעלילה מרתקת. ספרה השלישי של ריס נקרא "שודדי ים". היום סיליה ריס כבר אינה מורה. היא סופרת במשרה מלאה ונפגשת עם קוראיה ברחבי בריטניה.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, ביניהם הספרים: מכשפה, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: סיליה ריס
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית