מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתקלייב סטייפלס לואיס
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


קלייב סטייפלס לואיס הידוע כ"סי. אס. לואיס" נולד באירלנד בשנת 1898 ונפטר בשנת 1963. כשהיה בן 8 מתה אימו, ואז המציא לעצמו ממלכת חיות, הדומה לממלכה הדמיונית נרניה, שמופיעה בספריו.

ילדותו ונעוריו עברו עליו בפנימיות, שבהן סבל. כשהתבגר חי באנגליה. הוא למד תיאולוגיה (תורת הדת) וספרות אנגלית עתיקה, והיה לחוקר של נושאים אלה באוניברסיטאות אוקספורד וקיימברידג'. בד בבד החל לכתוב את סדרת הספרים שהקנתה לו פרסום עולמי: ספרי נרניה. לואיס שילב בסדרה זו יצורים מיתולגיים דמיוניים, שלל הרפתקאות של ילדים אמיצים וערכים אנושיים. הסדרה תורגמה לשפות רבות, זכתה לעיבודים רבים לתיאטרון ולטלוויזיה ונחשבת לקלאסיקה של ספרות ילדים מסוג זה. לואיס כתב גם סדרה של שלושה ספרי מדע בדיוני, אך תמיד ייזכר בזכות ספרי נרניה.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, ביניהם הספרים: האריה, המכשפה וארון הבגדים, הנסיך כספיאן, המסע בדורך השחר, הסוס ונערו, כס הכסף, הקרב האחרון, אחינו של הקוסם, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: קלייב סטייפלס לואיס
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית