מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתקייט די-קמילו
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


קייט דה קמילו היא סופרת אמריקאית, אשר נולדה במדינת פנסילבניה שבארה"ב. מכיוון שסבלה מדלקת ריאות מתמשכת עברה משפחתה לעיירה קטנה בפלורידה שבדרום. העיירה המנומנמת, שתושביה דיברו לאט, הגו את המילים בצורה מוזרה והתנהגו בקרבה לבבית, כאילו כולם מכירים את כולם - כל אלה עשו עליה רושם עז ושבו את ליבה. היותה ילדה חולנית תרמה, כפי שהמחברת מעידה על עצמה, לאהבת הקריאה שלה.

לכתיבה ספרותית לילדים הגיעה כבוגרת, בעקבות שהייה אינטנסיבית במחיצתם של ספרי ילדים רבים ואהובים, כשעבדה במחסן גדול לספרים יד שנייה. בהיותה בת 29 כתבה את ספרה הראשון לילדים, "הכל בגלל סופר- מר", מתוך פרץ געגועים וכמיהה לכלב משלה, לחום השמש ולחומם האנושי של תושבי מדינות הדרום בארצות הברית.

קייט די-קמילו לא חלמה שספר הבכורה שלה יזכה אותה בפרס ניוברי, שהוא הפרס היוקרתי ביותר לספרות ילדים בארצות הברית, ואחר כך גם בפרסים אחרים. בעקבותיו פרסמה שני ספרים נוספים שאף הם זכו בפרסים.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, ביניהם הספרים: הכל בגלל סופר-מר, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: קייט די-קמילו
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית