מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתבטסי ביארס
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


בטסי ביארס היא סופרת ספרי ילדים אמריקנית פורייה ועטורת פרסים. היא נולדה בשנת 1928 ובנערותה לא גילתה כל נטייה לכתיבה. להפך, היא חשבה שלהיות סופר זה עיסוק משעמם ובודד. רק אחרי שנולדו לה שני ילדים ומלאו לה 28 שנים התחילה ביארס לכתוב.

גם אז עשתה זאת רק משום שהשתעממה בעיירה הקטנה שאליה הגיעה בעקבות לימודי בעלה. באותה תקופה גילתה המחברת את קסם הכתיבה ומאז פרסום ספרה הראשון בשנת 1962, כתבה ופרסמה עד היום (2004) למעלה מ- 50 ספרי ילדים.

בטסי ביארס שואבת את החומרים לכתיבתה מתוך חוויותיה האישיות, התנסויות של ילדיה וכן מתוך התבוננותה בסביבתה הקרובה. ספרה "סומסום ג'קסון" נולד בעקבות התבוננותה במעון לנשים מוכות, שנמצא קרוב למקום מגוריה. נוכחותו של המעון לא הניחה לה, עד אשר מצאה את הדרך לכתוב על נושא כאוב זה. בשנת 1971 זכתה ביארס בפרס ניוברי היוקרתי על ספרה "הקיץ של הברבורים".

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, ביניהם הספרים: הקיץ של הברבורים, סומסום ג'קסון, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: בטסי ביארס
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית