מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתגלילה רון-פדר
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


גלילה רון-פדר נולדה בשנת 1949, גדלה בחיפה, ולמדה ספרות ומקרא באוניברסיטה. במשך 7 שנים שימשה אֵם אומנת ל- 12 נערים, בנים למשפחות הרוסות. רון-פדר היא סופרת פורייה ביותר. היא כותבת מילדותה, ומשנת 1971 ועד היום פרסמה למעלה מ-200 ספרים, בעיקר לילדים ולנוער.

עיקר פרסומה בא לה בעקבות כתיבתן של סדרות שזכו לפופולריות מרובה אצל ילדים ובני נוער. בין הסדרות בולטת הסדרה על חייו של ציון, נער מבית שאן הגדל במשפחה אומנת חיפאית, סדרת "כס"ח", "מנהרת הזמן", "עירית" והסדרה הפופולרית הכוללת עשרות ספרים המספרים את עלילותיו של ג'ינג'י, הילד הבלש. בנוסף, כתבה גם ספרים ביוגרפיים על דמויות היסטוריות בתולדות עם ישראל, כמו יאיר שטרן ומשה דיין. חלק מן הספרים שכתבה גלילה רון-פדר עובדו להצגות, לסרטים ולסדרות טלוויזיה. היא זכתה בפרסים רבים, ביניהם "אות מסך הקסם".

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, ביניהם הספרים: אהבה במחתרת, נאדיה, אל עצמי, אח וחצי, אהבה בפרדסים, משפחה וחצי - סיפורה של סיון, אהבה במחתרת, באור ובסתר, לכבוש את ההר, מסטול, פתאום באמצע גיל ההתבגרות, להשתנות, למרות כל האכזבות, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: גלילה רון-פדר
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית