מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתג'יי קיי רולינג
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


מוצאה של ג'יי קיי רולינג הוא מסקוטלנד שבבריטניה. היא הייתה אם חד-הורית, מובטלת וענייה כשהתיישבה בבית קפה והחלה לכתוב על שאריות נייר את הספר הראשון שלה. ספר זה היה הראשון בסדרת "הארי פוטר", סדרה שקצרה הצלחה חסרת תקדים אצל ילדים וגם אצל מבוגרים בארצות רבות בעולם.

הסיפור מאחורי הוצאת הספר נשמע כאגדה: הוצאת הספרים הראשונה בבריטניה, שאליה פנתה רולינג, סירבה להדפיסו. ההוצאה השנייה הסכימה, אך ביקשה מהסופרת לחתום על הספר בראשי תיבות של שמה הפרטי, כי חששה שקוראים-בנים לא ירוצו לקנות ספר שנכתב על-ידי אישה. איש לא ניבא שספר על הרפתקאות דמיוניות לילדים יצליח עד כדי כך. לבסוף, כאמור, ילדים ומבוגרים התאהבו בהארי פוטר, רולינג זכתה בפרסים ספרותיים רבים, ובקהל קוראים ענק שמחכה לספרים נוספים שלה.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, ביניהם הספרים: הארי פוטר ואבן החכמים, הארי פוטר וחדר הסודות, הארי פוטר והאסיר מאזקאבאן, הארי פוטר וגביע האש, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: ג'יי קיי רולינג
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית