מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתהנריק סנקביץ
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


הנריק סנקביץ' נולד בפולין בשנת 1846 והלך לעולמו ב-1916. הוא נחשב לסופר הלאומי של פולין ולסופר שהחיה את הרומאן ההיסטורי בספרות הפולנית.

אהבתו הגדולה להיסטוריה ליוותה את הסופר כל חייו: בנעוריו "בלע" רומאנים היסטוריים, וכסטודנט באוניברסיטה למד... היסטוריה, כמובן. בגלל מצוקה כלכלית נאלץ להפסיק את לימודיו ונעשה עיתונאי. בשנת 1876 יצא למסע ממושך בעולם, שבמהלכו סייר גם באפריקה. עקבות סיוריו שם ועיסוקו בפרטים היסטוריים ניכרים היטב בספרו "במדבר וביער עד" (בתרגומים קודמים לעברית נקרא ספר זה: "בישימון ובערבה", "בישימון וביער עד").

"במדבר וביער עד" הוא ספרו האחרון של סנקביץ' - הוא נכתב בשנת 1911. ספר זה סוגר רשימה ארוכה ומכובדת של רומאנים היסטוריים רחבי יריעה שכתב הסופר הפולני, ובזכותם הוענק לו בשנת 1905 הפרס המכובד ביותר: פרס נוֹבּל לספרות. רבים מספריו נחשבים לקלאסיקה של ספרות הילדים והנוער, וזאת בשל עלילתם הדרמטית רבת התהפוכות, וסגנונם הקולח, עתיר התיאורים.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, בינהם הספרים: במדבר וביער עד, הניה, קוו ואדיס, באש ובחרב, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: הנריק סנקביץ
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית