מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתפיליס ריינולדס ניילור
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


פיליס ריינולדס ניילור נולדה בשנת 1933 במידנת אינדיאנה שבארה"ב. ניילור חיברה סיפורים מאז שהיתה ילדה קטנה והתחילה לכתוב אותם בכיתה ה. כשהתבגרה למדה פסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה, אך עד מהרה החליטה שיותר מכל היא רוצה לכתוב ספרים. מאז היא עסוקה בכך ולדבריה היא חייבת לכתוב שש שעות ביום, כאשר במוחה מתרוצצים רעיונות ודמויות לספרים שבכתיבה ולספרים שתכתוב בעתיד.

בכל מקום שבו היא נמצאת אוזנה כרויה לילדים, לאופן שבו הם מדברים ולנושאים שמעסיקים אותם. ניילור היא סופרת פופולרית מאוד בארה"ב וכתבה כמאה ספרים לילדים. אחד מספריה הידועים ביותר הוא "שיילו", ספר שביססה על דמותה של כלבה אמיתית שנפגעה על ידי אנשים והסופרת מצאה לה בית מאמץ. בשנת 1992 ספר זה זיכה אותה בפרס ניוברי היוקרתי לספרות ילדים ונבחר כספר האהוב על ילדים בלמעלה מ-20 מדינות. באותה תקופה הופיעה הכלבה ביחד עם הסופרת וחתמה בכף רגלה על עותקי ספרים שנמכרו לקוראים צעירים ונלהבים.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, בינהם הספרים: שיילו, ייסוריה של אליס, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: פיליס ריינולדס ניילור
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית