מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתפטרישיה מקלקלן
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


פטרישה מקלקלן היא סופרת אמריקאית אשר נולדה במדינת וויואומינג, הידועה בערבות הגדולות שלה, אבל בבגרותה עברה לחוף המזרחי של ארה"ב. היא למדה ספרות באוניברסיטה בקונטיקט ועברה לחיות במדינת מסצ'וסטץ', השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי. לנוף הערבות של ילדותה ולנופי הים של בגרותה יש מקום חשוב בספרים שכתבה, אולם הנושא המרכזי שמעניין אותה כסופרת הוא מקומם ילדים במשפחה.

לפני שהחלה לכתוב ספרים לילדים כתבה מאמרים שעסקו ביחסים בין ילדים לבין האמהות המאמצות והאומנות שלהם. ספרה "שרה פשוטה וגבוהה", שעוסק בקשר מסוג זה, זיכה אותה בפרס ניוברי היוקרתי לספרות ילדים לשנת 1986. מאז כתבה ספרים רבים נוספים שזכו בשבחים ובפרסים, והיתה לאחת הסופרות המוערכות בארה"ב ולמרצה מבוקשת בנושא ספרות ילדים.

פטרישיה מקלקלן מספרת על עצמה כי בתור ילדה קטנה קראה הרבה ורצתה להיות סופרת. תחילה חשבה שהדבר יהיה קשה מאוד, כי נראה היה לה שסופרים הם אנשים שיודעים הכול. בגיל 9 העזה וחיברה יומן אישי על דברים שלא היו ולא נבראו. מאז לא הפסיקה לכתוב, אבל רק בגיל 35 החלה הקריירה המקצועית שלה כסופרת.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, בינהם הספרים: שרה פשוטה וגבוהה, עפרוני, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: פטרישיה מקלקלן
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית