מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתסמי מיכאל
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


סמי מיכאל נולד בשנת 1926 בבגדאד, עיראק. בגיל 22 נאלץ להימלט ממולדתו לאיראן בשל צו מאסר שהוצא נגדו על פעילותו הפוליטית למען זכויות האדם. שנה לאחר מכן, ב-1949, עלה לישראל והחל לעבוד כעיתונאי בשפה הערבית וכהידרולוג. הוא בוגר אוניברסיטת חיפה בפסיכולוגיה וספרות ערבית. ב-1974 פרסם סמי מיכאל את הרומן הראשון שלו, ומאז כתב ופרסם ספרים רבים לנוער ולמבוגרים, שחלקם אף עובדו למחזות תיאטרון.

ספריו עוסקים בנושאים תרבותיים וחברתיים: חיי הקהילה היהודית בבגדאד, חיי היום-יום של עולי שנות ה-50 במעברות, על יחסי יהודים וערבים, דתיים וחילוניים ועוד. סמי מיכאל זכה בפרסים רבים על יצירותיו, ובהם פרס פורטוגל, פרס זאב, פרס אשמן, פרס ויצו-פריס ועוד. ספריו לנוער נלמדים לא רק בבתי-הספר בישראל, אלא גם בגרמניה, שווייץ ואוסטריה.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, בינהם הספרים: שדים חומים, סופה בין הדקלים, פחונים וחלומות, אהבה בין הדקלים, באמצעות אתר כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: סמי מיכאל
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית