מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתג'ק לונדון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


ג'ק לונדון הוא הכינוי הספרותי של סופר אמריקני, שנולד תחת השם ג'ון גריפית. הוא נולד בסן-פרנציסקו בשנת 1876 והלך לעולמו ב-1916.

ידוע כי הוריו של לונדון היו נווד אירי ונערה אמריקנית. הוריו לא נישאו מעולם והוא גדל בתנאי עוני, כשהוא משוטט ברחובות ומחפש מקורות מחייה. חייו האישיים של לונדון לפני שהיה לסופר היו מלאי הרפתקאות, וברבות השנים ידע לשזור אותן בכתביו. לונדון נדד ברחבי ארצות-הברית ועסק בעבודות מזדמנות כמו דיג, ספנות, מכירת עיתונים ועוד. בגיל 19 החל ללמוד באוניברסיטה בקליפורניה, אך עד מהרה נטש את העולם האקדמי לטובת הרפתקאות של גילוי זהב באלסקה. בשובו לקליפורניה, עני כשם שיצא משם, החליט להיות סופר והחל בכתיבת סיפורים קצרים. בשנת 1898 פורסם סיפורו הראשון של לונדון, "אדם בדרך", ומאז הפך לאחד הסופרים האמריקאים הבולטים והייחודיים בתקופתו. סיפוריו הפכו לקלאסיקה ולמופת של הסיפור הקצר.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיו, בינהם הספרים: פנג הלבן, אודיסאה בצפון, קול הפרא, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.


מעבר ללקסיקון > לקסיקון ספרות
ביבליוגרפיה:
כותר: ג'ק לונדון
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית