הסדרי נגישות
עמוד הבית > מדעי הרוח > ספרות ושירה > ספרות > אישים
מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכיתתקציר
אודות לויס לאורי, סופרת אמריקאית ידועה ועטורת פרסים, מחברת ספרי ילדים ונוער.לויס לאורי
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים


לויס לאורי היא סופרת אמריקאית ידועה ועטורת פרסים. היא נולדה בהוואי בשנת 1937, וכפי שהיא מעידה על עצמה היתה ילדה מופנמת, מתבודדת, שחיה בעולם של ספרים ודמיון. המקצוע האהוב עליה בבית הספר היה כתיבה, וכבר מגיל 8 השתוקקה להיות סופרת. היא הגשימה את חלומה אחרי שהקימה משפחה וילדה 4 ילדים.

בספריה היא עוסקת בנושאים טעונים כגון אימוץ, מחלת נפש, מומים פיזיים, מחלת הסרטן, האדם בשואה, וחברות אדם עתידניות. לנושאים שמעניינים אותה מכנה משותף: הצורך במודעות ליחסים בין אדם לחברו ובין אדם לסביבה. היא "משליכה" את גיבורי ספריה למצבי חיים קיצוניים, מאתגרים, שבהם היחיד מתייצב מול החברה ומתמודד עם ליקוייה ופגמיה.

עד לשנת 2003 חיברה לאורי יותר מ- 20 ספרים לילדים ולנוער, ביניהם סדרת ספרים משעשעת שהצליחה מאוד בשם "אנסטסיה קרופניק". היא זכתה בפרסים ספרותיים רבים, וביניהם בפרס על שם מרק טווין, פרס מטעם הבוסטון גלוב, ופעמיים זכתה בפרס ניוברי היוקרתי.

כיום היא סבתא לנכדים, הכותבת וחיה במדינת מסצ'וסטס בחברת שליט הבית השעיר והאהוב - כלב הטרייר בנדיט. תחביביה כוללים גינון, סריגה וצילום. הצילומים שעיטרו את עטיפות "המעניק" ו"מונה מספר לכוכבים", שני הספרים שזיכו אותה בפרס ניוברי, הם מצילומיה.

אתם מוזמנים להכיר חלק מיצירותיה, בינהם הספרים: מונה מספר לכוכבים, המעניק, הכחול האבוד, באמצעות אתר כנפיים-לקרוא ולעוף עם הדמיון.

ביבליוגרפיה:
כותר: לויס לאורי
שם  האתר: כנפיים - לקרוא ולעוף עם הדמיון
מחבר: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית. צוות אתר כנפיים
בעלי זכויות : מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הוצאה לאור: מטח : המרכז לטכנולוגיה חינוכית
הערות: המידע שלפניך לקוח ממאגר המציג ספרי קריאה מומלצים לגילאי 9-13. המאגר הוא אחד המדורים באתר "כנפיים – לקרוא ולעוף עם הדמיון", אתר שמתמקד בעידוד הקריאה בקרב גילאים אלה.
הספרייה הוירטואלית מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית